PARKLOT > Artykuły > Lotnisko Chopina przyloty - który terminal i który Warszawa Chopina parking wybrać

Lotnisko Chopina przyloty - który terminal i który Warszawa Chopina parking wybrać

Coraz więcej osób wyjeżdżających na wakacje decyduje się na podróż samolotem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybki transport do miejsca czasem odległego nawet o tysiące kilometrów. Najwięcej lotów odbywa się z Warszawy z lotniska Chopina. Z tego powodu często podróżni decydują się na dojechanie do stolicy Polski na własną rękę, pokonując samochodem sporą odległość. Czasem rodzina mieszkająca w Warszawie jest proszona o odebranie podróżnego spod terminala przylotów. Problem pojawia się wówczas, gdy nie wiadomo jak wybrać najlepszy warszawa Chopina parking i pod który terminal należy się udać. Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Ci sprawnie zaplanować swoją podróż i nie martwić się o kwestie związane z transportem na lotnisko.

warszawa-chopina-parking

Warszawa Chopina parking - jak dojechać samochodem?

Na lotnisko Chopina najłatwiej dostać się samochodem – nie musisz wówczas przejmować się rozkładami komunikacji miejskiej, co by mogło być dość kłopotliwe dla osób spoza Warszawy. Sam dojazd do Okęcia nie jest trudny – wystarczy zwracać uwagę na znaki drogowe, które odpowiednio Cię pokierują na Lotnisko Chopina i przyloty. Lotnisko Okęcie znajduje się około dziesięciu kilometrów od centrum Warszawy. Świetnym pomysłem będzie użycie nawigacji GPS, wyszukując adres ul. Żwirki i Wigury 1. Dzięki temu na pewno trafisz na miejsce w bezpieczny sposób. Jeżeli chcesz odebrać z lotniska Chopina najbliższą osobę, należy znaleźć terminal przyloty lotnisko Chopina. Jeżeli natomiast samemu wybierasz się na wymarzone wakacje lub podwozisz znajomą osobę planującą wylot, musisz odszukać terminal odlotów Okęcie. Kilka lat temu została stworzona tak zwana strefa Kiss & Fly, w której można przebywać za darmo przez siedem minut. Po tym czasie zaczną naliczać się dość wysokie opłaty. Jeżeli podróżujesz z osobą niepełnosprawną, warto zdecydować się na Kiss & Fly Warszawa Chopina parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych – dzięki wydłużonemu czasowi darmowego postoju (aż do dwudziestu minut) będziesz mieć pewność, że dostarczysz podróżnego na miejsce i zdążysz się pożegnać przed jego odlotem. To rozwiązanie pozwala na podwiezienie znajomej osoby pod sam budynek, jednak nie daje możliwości zaparkowania i odprowadzenia podróżnego do hali odlotów i czekania wraz z nim na dopełnienie wszystkich formalności związanych z oddaniem bagażu i otrzymaniem karty pokładowej. Jeżeli chcesz poczekać z podróżnym lub samemu wybierasz się w podróż, warto odnaleźć Warszawa Chopina parking.

Gdzie zaparkować samochód przy Warszawa Chopina parking?

Nie musisz obawiać się, że Warszawa Chopina parking będzie zbyt mały, aby znalazło się dla Ciebie miejsce. Istnieje szeroka oferta Warszawa Chopina parking, więc nawet w szczycie sezonu wakacyjnego z pewnością uda Ci się zaparkować. Możliwe jest także zarezerwowanie miejsca z wyprzedzeniem – konieczne będzie podanie daty i godziny przyjazdu oraz odjazdu. Tuż przy samym lotnisku można zaparkować na wielopoziomowych parkingach P1 lub P2, które umożliwią Ci pójście z osobą podróżną do hali odlotów. Jeżeli natomiast chcesz zostawić swój samochód na dłużej, to przy lotnisku Chopina znajduje się także oficjalny Warszawa Chopina parking P2, na którym parkują podróżni wylatujący na wakacje. Jeżeli zależy Ci na miejscu strzeżonym, możesz skorzystać z parkingu Premium. Dodatkowo, zatrzymanie się tutaj pozwoli Ci zyskać pewne korzyści przy samej odprawie – osoby korzystające z Warszawa Chopina parking Premium mają możliwość wykupienia tak zwanych voucherów fast track umożliwiających skorzystanie z szybkiej ścieżki kontroli bezpieczeństwa. Inną opcją jest zostawienie samochodu poza samym Okęciem. Nie martw się kwestią dojazdu do terminalu odlotów na lotnisku Chopina- parkingi warszawa lotnisko często oferują transport wliczony w cenę. Pamiętaj żeby zarezerwować miejsce parkingowe wcześniej. Rezerwacja poprzez Parklot to gwarancja miejsca i spokojnego wyjazdu. 

Lotnisko Chopina przyloty - Warszawa Chopina parking dla odbierających

Udając się na lotnisko, musisz wiedzieć, gdzie dokładnie musisz podjechać. Jeżeli wylatujesz na wakacje, znajdź parking przy lotnisku Warszawa. Jeżeli natomiast odbierasz z lotniska znajomą osobę, musisz udać się na terminal Okęcie przyloty. Istniejące niegdyś terminale 1 i 2 połączono w jeden terminal A, gdzie udają się wszyscy podróżni korzystający z regularnie odbywających się lotów pasażerskich. Istnieje także Terminal VIP Aviation który jest przeznaczony dla osób korzystających z prywatnych lub korporacyjnych samolotów lotnictwa ogólnego. Nie martw się na zapas - lotnisko chopina przyloty organizuje w sposób bardzo przemyślany. Pamiętaj, że Okęcie to największy port lotniczy w Polsce, z którego codziennie korzystają tysiące pasażerów. W związku z tym przepływ ludzi musi być odpowiednio zaplanowany, aby podróżni mogli poruszać się bardzo sprawnie. Jeżeli chcesz ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości, możesz skontaktować się z informacją lotniskową dla podróżnych. Zadzwoń pod numer +48 22 650 42 20. Nie panikuj bez potrzeby – na pewno świetnie sobie poradzisz. Życzymy udanego wyjazdu!

 

`