PARKLOT > Artykuły > Spóźniony samolot z Okęcia - Lotnisko Chopina plan i parking Okęcie Żwirki i Wigury

Spóźniony samolot z Okęcia - Lotnisko Chopina plan i parking Okęcie Żwirki i Wigury

Na przestrzeni lat ludzie podróżują coraz więcej, jako środek transportu wybierając samolot. W naszym kraju mamy do dyspozycji 15 portów lotniczych, w tym warszawskie Lotnisko Chopina, które obsługuje największą liczbę pasażerów i oferuje największą różnorodność przy wyborze parking Okęcie Żwirki i Wigury. Jak tam dojechać? Dlaczego warto skorzystać z miejsca parkingowego i co zrobić, jeśli nasz lot będzie opóźniony?

parking okecie zwirki i wigury

Lotnisko Chopina - dojazd na parking Okęcie Żwirki i Wigury

Jeśli jesteśmy mieszkańcami stolicy i chcemy zaplanować dojazd na lotnisko Okęcie, możemy to zrobić na kilka sposobów:

  • transportem publicznym;
  • taksówką;
  • własnym samochodem na parking Okęcie Żwirki i Wigury;

Komunikacja miejska oferuje szereg połączeń pozwalających na dojazd na Okęcie, przy czym praktycznie każda dzielnica miasta jest dobrze z nim skomunikowana. Dużym ułatwieniem są pociągi — Koleje Mazowieckie oraz Szybka Kolej Miejska, które bezpośrednio docierają na lotnisko Chopina, a z peronu już dwa kroki dzielą nas od hali głównej portu lotniczego. 

Po taksówkę możemy zadzwonić, gdy nie mamy możliwości skorzystania z własnego auta, cenimy sobie komfort, a w przypadku nocnego lotu, nie chcemy o tak późnej porze korzystać z transportu miejskiego. Dużym atutem tego środka lokomocji jest to, że taksówkarz jest bardzo dobrze zaznajomiony z topografią miasta — może zapewnić więc szybki i sprawny dojazd do lotniska Chopina.

Możemy z powodzeniem pojechać na lotnisko Chopina własnym samochodem. Jest to wygodny i chyba najszybszy sposób, gdyż Oficjalny parking Okęcie Żwirki i Wigury oferuje aż 3240 miejsc, a co więcej, zlokalizowany jest tuż przy terminalu. Zważywszy na rosnącą liczbę podróżników, w okolicy lotniska powstaje coraz więcej parkingów. Najczęściej oddalone są one o kilka kilometrów. Jest to również ukłon w stronę osób, które mieszkają w innym mieście i chcą zostawić samochód na parking Okęcie Żwirki i Wigury na czas wyjazdu wakacyjnego. Jadąc autostradą, łatwo mogą dostać się na taki parking bez konieczności wjeżdżania do metropolii. Transfer z parkingu na lotnisko jest zawsze bezpłatny w obie strony. 

Na szczęście warszawskie lotnisko Chopina nie należy do gigantycznych obiektów. Jest dobrze oznaczone, dzięki czemu poruszanie się po nim zamienia się w intuicyjną wędrówkę. Tak naprawdę składa się z jednego terminalu pasażerskiego oznaczonego literą A oraz dwóch poziomów - poziomu 0, gdzie znajdziemy przyloty Lotnisko Chopina oraz poziomu 1, gdzie odprawimy się przed odlotem. 

Parking Okęcie Żwirki i Wigury

Parking Okęcie Żwirki i Wigury jest coraz częściej wybieraną przez podróżujących alternatywą. Każdy z parkingów jest monitorowany, czynny 24 godziny na dobę, a profesjonalny personel zapewnia darmowy przejazd minibusem na lotnisko. Jak przedstawia się aktualny cennik parking Okęcie Żwirki i Wigury?

Jak było wcześniej wspomniane, możemy skorzystać z opcji parkingowej dostępnej na poziomie lotnisko Chopina przyloty. Ponadto, istnieje szereg parkingów w niewielkiej odległości od lotniska Chopina

  • parking dlugoterminowy P2 Okęcie - oferuje swoim klientom tygodniowy pobyt za 220 zł
  • parking Park for You parking Okęcie Żwirki i Wigury - alternatywa dla tych, którzy planują wakacje low cost - tygodniowy pobyt od 109 zł
  • parking długoterminowy P4 (strzeżony przez całą dobę, przeznaczony dla kierowców parkujących na dłużej, niż jeden dzień).

Cena parkingu lotnisko Chopina jest uzależniona od rodzaju wybranego miejsca postojowego oraz długości czasu parkowania.

Parking Okęcie Champion ma na przykład parking z myjnią samochodową, a kompleksowe mycia auta podczas wyjazdu, możemy zamówić za dodatkowych 109 zł. Tydzień parkingu na lotnisku Chopina jest tu tańszy o 60% od parkingu Oficjalnego P2 Okęcie i wynosi zaledwie 95 zł. 

Spóźniony samolot z Okęcia - co robić kiedy już zostawiliśmy auto na parking Okęcie Żwirki i Wigury?

Niekiedy przez opóźnione przyloty zmienia się rozkład odlotów. Nasz rejs przesuwa się w czasie i jesteśmy zmuszeni spędzić więcej czasu na lotnisku. Gdy przewoźnik lotniczy informuje o opóźnieniu wynoszącym od 2 do 4 godzin, lepiej pozostać na terenie portu lotniczego. Podany czas jest bowiem orientacyjny i szybko może ulec zmianie. Rozsądniej jest więc być na miejscu i monitorować sytuację na bieżąco. W obrębie lotniska Chopina dostępnych jest wiele sklepów, kawiarni, a także taras widokowy. Nałogowi palacze będą wniebowzięci - Okęcie udostępniło strefy dla palących (w postaci przeszklonych, zamykanych kabin).

Po przejściu przez odprawę bagażową i kontrolę bezpieczeństwa (czasami informacja o zmianach w rozkładzie lotów jest wyświetlana, gdy pasażerowie znajdują się już przy gate'ach), możemy zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym lub posilić się w jednej z restauracji. 

Lotnisko Chopina ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę gastronomiczną - wiele jest tu lokali, w których możemy coś zjeść lub po prostu napić się kawy. Pamiętajmy, że w wypadku opóźnienia z winy linii lotniczej, przewidziana jest rekompensata.

Planowanie podróży nie musi być trudne, ani czasochłonne. Wystarczy poznać infrastrukturę lotniska i skorzystać z licznych udogodnień na lotnisku Chopina. Rezerwacja parkingu Okęcie Żwirki i Wigury poprzez Parklot to gwarancja miejsca i możliwość anulacji na 24 godziny przed odlotem.