PARKLOT > Artykuły > Parking lotnisko Warszawa - jak dojechać i gdzie zostawić samochód

Parking lotnisko Warszawa - jak dojechać i gdzie zostawić samochód

Lotnisko Chopina w Warszawie to jeden z największych i najważniejszych punktów komunikacyjnych w całej Polsce. Za jego pośrednictwem realizowanych jest wiele połączeń krajowych i zagranicznych (ostatnio wznowionych, dzięki kolejnemu etapowi odmrażania polskiej gospodarki). Nic więc dziwnego, że przewija się przez nie mnóstwo turystów. Warto więc poświęcić chwilę i zadbać o kilka rzeczy, które pozwolą nam się przygotować i znaleźć dogodny parking lotnisko Warszawa.

parking lotnisko warszawa

Jak dojechać i gdzie zostawić samochód przy parking lotnisko Warszawa?

Najpierw warto poruszyć temat samego dotarcia na Lotnisko Chopina. Jeśli nie mamy ze sobą bardzo dużo bagażu, warto rozważyć transport komunikacją miejską lub pociągiem. Linie ZTM nr 175, 188, 148, 331 i N32 kursują na Lotnisko Chopina. Należy jednak uwzględnić, że ten środek transportu podatny jest na utrudnienia w ruchu drogowym. Warta uwagi jest więc także kolej. Lotnisko Chopina obsługiwane jest przez Szybką Kolej Miejską (linie S2 i S3), Koleje Mazowieckie, a także PKP Intercity. Jednakże, jeżeli posiadamy możliwość własnego dojazdu, prawdopodobnie, będzie to lepszy wybór.

Parkingi lotnisko Warszawa Okęcie - P1 i P2

Najważniejszą kwestią zostaje wówczas zaparkowanie samochodu. Lotnisko Chopin oferuje w sumie sześć parkingów. Możemy skupić się jednak na czterech z nich, gdyż dwa pozostałe to parking dla busów oraz tzw. „Kiss&Fly", który nie umożliwia zostawienia samochodu. Parkingi P1 i P2 umożliwiają pozostawienie samochodu w cenie 12 złotych za godzinę (jest to korzystne rozwiązanie, gdy jeden członek rodziny odwozi na lotnisko innego/innych i chce mu towarzyszyć na terminalu). Pozostawienie samochodu na parking lotnisko Warszawa kosztuje 120 złotych na dobę. Do pięciu dni, każdy kolejny dzień, to dopłata 80 zł. W przypadku dłuższego pobytu aktywowana jest taryfa długoterminowa. Dla 6-10 dni wynosi ona 250 złotych, zaś dla 11-15 dni 300 złotych. Każdy kolejny dzień do koszt 20 złotych. Opłat za korzystanie z parkingów P1 i P2 można dokonać kartą lub gotówką w kasie znajdującej się przed wejściem na parking. Parking lotnisko Warszawa oferuje więc usługi parkingowe w korzystnych cenach.

Parking lotnisko Warszawa - P4

W przypadku dłuższych wyjazdów warto skorzystać z Parkingu P4 dedykowanego pozostawianiu samochodu na przynajmniej 1 dzień. Zostawienie samochodu na parking lotnisko Warszawa 1-5 dni to koszt 220 złotych, w przypadku 6-10 dni to koszt 250 złotych, zaś w razie 11-15 dni 300 złotych. Każda kolejna doba kosztuje potem 10 złotych. I tu opłat dokonuje się w kasie przed wejściem.

Parking lotnisko Warszawa Chopina - parking premium

Zamożniejszym podróżnym dedykowany jest Parking Premium. Bilet z Parkingu Premium upoważnia dodatkowo do tzw. „Fast Tracku", czyli skorzystania z szybkiej ścieżki kontroli bezpieczeństwa. Zaparkowanie w tej strefie do 1 godziny to koszt 30 zł. Każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt dodatkowych 15 zł. Dobowa stawka wynosi wynosi 190 złotych. 2 dni kosztują 275 złotych, 3 dni 355 złotych, 3 dni 435 złotych, a 5 dni 515 złotych. W przypadku zostawienia samochodu na 6-10 dni stawka wynosi 595 złotych. Parking na 11-15 dni to natomiast koszt 675 złotych. Następnie każda kolejna doba kosztuje kolejne 20 złotych.

Jak sprawdzić godzinę odlotu samolotu i o której dotrzeć na parking lotnisko Warszawa?

Jeżeli wiemy już jak dostać się na parking lotnisko Warszawa i zaparkować samochód, pozostaje kwestia upewnienia się, czy aby na pewno dotrzemy do samolotu w odpowiednim czasie. Najlepiej udać się na oficjalną stronę internetową lotniska Chopina. Znajduje się tam przejrzysta tabela przyloty odloty, na bieżąco pokazująca odloty oraz Lotnisko Chopina przyloty. Dla przykładu, jeśli lecimy o 11:20 samolotem na lotnisko Amsterdam AMS, należy rozwinąć listę odlotów i znaleźć w tabeli połączenie zmierzające na Amsterdam AMS o 11:20 i sprawdzić jego status. Aby ułatwić proces, można skorzystać z narzędzia wyszukiwania. W większości przeglądarek internetowych aktywowane jest ono skrótem klawiszowym „ctrl + f". Wystarczy wpisać interesującą nas frazę i stosowana zawartość zostanie zaznaczona na stronie internetowej. Warto zarezerwować sobie dodatkowy czas na pozostawienie samochodu na parkingu lotnisko Warszawa, żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu przed wyjazdem z lotniska Chopina.

Odloty Lotnisko Chopina - jak korzystać z tabeli odlotów?

Warto korzystać z tabeli odlotów, nawet jeżeli już wiemy, kiedy startuje nasz samolot startuje. Zdarza się bowiem, że planowane odloty ulegają zmianie. Dlatego należy także sprawdzić w tabeli Okęcie odloty kolumnę „status". Jeżeli mamy zarezerwowany lot do portu Burgas BOJ, to po znalezieniu go w tabeli powinniśmy sprawdzić status. Jeśli obok połączenia na Burgas BOJ znajdzie się informacja, że lot został opóźniony, to znaczy, że samolot nie wystartuje na czas i należy się uzbroić w dodatkowe pokłady cierpliwości. Równie ważna będzie dla nas informacja, że lot został odwołany. W takich przypadkach warto mieć ze sobą kontakt na parking lotnisko Warszawa, aby parking pomógł nam z bezpłatnym transferem i czekał na nas przy wejściu na lotnisko Chopina. 

Okęcie przyloty a parking lotnisko Warszawa

Tabela na stronie przydatna jest nie tylko, gdy sami wybieramy się na lot, ale też, gdy czekamy na lotnisku na bliską osobę. Dla przykładu jeżeli ktoś, na kogo czekamy, wraca z lotniska Frankfurt FRA i prosi, żebyśmy odebrali i podwieźli do domu, to na stronie Lotniska Chopina wystarczy przejść w zakładkę przyloty i wyszukać lot z Frankfurt FRA i sprawdzić jego status. Tym sposobem, łatwo możemy zorientować się, o której godzinie powinniśmy się udać na lotnisko, a także gdzie szukać wracającego z podróży. Korzystanie z tabeli przyloty odloty jest bardzo proste i każdy podróżny bez problemu sobie z tym poradzi. W naszym poradniku informujemy również ja spędzić czas w przypadku opóźnionego lotu z lotniska Okęcie, a także informujemy jak wybrać parking przy lotnisku Warszawa, kiedy nasz lot jest opóźniony. . 

Podsumowując, Lotnisko Chopina w Warszawie to miejsce przyjazne turystom na którym możemy znaleźć duży wybór parkingów lotnisko Warszawa. Do portu komunikacyjnego położonego w dzielnicy Włochy, łatwo się dostać korzystając z możliwości ZTM lub nawet przewoźników kolejowych. Natomiast dla klientów posiadających własne samochody przygotowano oficjalny parking Lotnisko Warszawa, który oferuje naprawdę atrakcyjne taryfy. Warto również sprawdzić oferty parkingów lotnisko Warszawa prywatnych położonych w niedalekiej okolicy Lotniska Okęcie. Możemy tutaj liczyć na wysoki standard - monitorowane i ogrodzone miejsca postojowe, także transfer z parkingu na lotnisko w komfortowych warunkach.