PARKLOT > Artykuły > Okęcie parking - jakie loty z lotniska Chopina w Warszawie i jak przygotować się do wylotu

Okęcie parking - jakie loty z lotniska Chopina w Warszawie i jak przygotować się do wylotu

Dojazd na lotnisko Chopina w Warszawie, zwłaszcza przy wykorzystaniu własnego auta może okazać się sporym wyzwaniem. Korki samochodowe, procedury bezpieczeństwa związane z obecną sytuacją epidemiczną czy też położenie na obrzeżach Warszawy może sprawić, iż nawet dotarcie ze stolicy okaże się sporym utrudnieniem. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób można dostać się do lotniska Chopina własnym autem oraz gdzie można zaparkować bezpiecznie swój samochód korzystając z oferty Okęcie parking.

okęcie-parking

Lotnisko Chopina - jak dojechać samolotem na Okęcie parking?

Na samym wstępie należy zdać sobie sprawę, iż na lotnisko Chopina w Warszawie można dostać się za pomocą trzech środków komunikacji Oprócz wykorzystania własnego auta można również skorzystać z transportu publicznego, tj. autobusu MZT bądź też pociągu (specjalnym pociągiem szybkich kolei bądź pociągiem Kolei Mazowieckich). Dzięki temu, jeśli z jakichś powodów dotarcie na lotnisko Chopina nie będzie możliwe autem, będzie można wybrać jedną z dwóch pozostałych opcji.

Wracając jednak do możliwości dotarcia autem na lotnisko Chopina z pewnością można stwierdzić, iż można tam bez problemu dojechać z każdej części Warszawy. Samo lotnisko Okęcie zlokalizowane jest w dzielnicy Włochy, które jest oddalone mniej więcej 8 km od ścisłego centrum Warszawy. Prowadzą do niego trzy drogi krajowe, dzięki czemu dotarcie z dowolnej części Warszawy nie powinno zająć sporo czasu. Tym, którzy przyjeżdżają na lotnisko z innych miast polecany jest Okęcie parking

Okęcie parking - gdzie zaparkować samochód?

Jeżeli chodzi o Okęcie parking, to również pod tym względem zostało to świetnie rozwiązane. Aktualnie na terenie lotniska można skorzystać z sześciu parkingów. Można do nich zaliczyć:

 • Oficjalny Parking Lotniska P2 Okęcie - jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób, które odbierają lub przywożą pasażerów do hali odlotów. Warto jednak zaznaczyć, iż lotnisko przygotowało specjalną ofertę, która pozwala na pozostawienie pojazdu na okres od 6 do nawet 15 dni w strzeżonym miejscu. Jest to rozwiązanie z myślą o osobach, które przyjeżdżają własnym autem i wyjeżdżają na okres ok. 7-14 dni jednocześnie nie mając miejsca do przechowania auta na ten czas;
 • Parking P4- jest to parking przeznaczony dla osób, które mają zamiar pozostawić swoje auto na okres dłuższy niż 1 dzień. Warto również wiedzieć, iż naprzeciwko tego parkingu znajduje się hotel, w którym można się zatrzymać;
 • Park for You Okęcie parking - jest to parking w niewielkiej odległo.ści od lotniska, który zapewnia swoim pasażerom bezpieczeństwo i bezpłatny transfer w obie strony. Parking znajduje się na ulicy Słowikowskiego 75. 
 • Parking w strefie "Kiss & Fly"-  jest przeznaczony wyłącznie do szybkiego pożegnania się oraz do opuszczenia pojazdu przez pasażera samolotu. Tutaj warto wiedzieć, iż przez pierwsze 7 minut postój w takim miejscu jest za darmo. Warto jednocześnie zdawać sobie sprawę, iż na tym parkingu zabronione jest całkowite pozostawienie pojazdu bez nadzoru. W przypadku złamania tego zakazu samochód może zostać zabezpieczony przez służby porządkowe lotniska a sam kierowca może zostać obciążony mandatem lub mogą mu grozić z tego tytułu inne konsekwencje.

Lotnisko Chopina - przyloty na Okęcie parking

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż lotnisko Chopina w Warszawie jest lotniskiem o statusie międzynarodowym. Oznacza to, że dziennie obsługuje setki przylotów, jak i odlotów w różne strony świata. Mają tutaj miejsce przyloty rejsów krótko- jak i długodystansowych jak np. z Chin, USA, lub Kanady. Najczęściej jednak można spotkać się z przylotami z innych lotnisk w Polsce oraz lotnisk rozmieszczonych na terenie Europy i Rosji.

Do najczęstszych i najbardziej popularnych rodzajów przylotów można niezaprzeczalnie zaliczyć:

 • Warna (Bułgaria);
 • Korfu (Grecja);
 • Wrocław (Polska);
 • Paryż (lotnisko Orly lub Charles de Gaulle) - Francja;
 • Londyn (Luton, Heathrow) - Wielka Brytania (Anglia);
 • Edynburg - Wielka Brytania (Szkocja);
 • Dublin - Irlandia;
 • Barcelona - Hiszpania;
 • Rzym - Włochy;
 • Frankfurt n. Menem - Niemcy;
 • Kopenhaga (Dania);
 • Moskwa - Rosja;
 • Kijów - Ukraina;
 • Sharm El Sheikh - Egipt;
 • Eindhoven - Holandia.

Przyloty na Lotnisko Chopina odbywają się praktycznie przez całą dobę, co sprawia, iż lotnisko funkcjonuje bez przerwy przez 24 godziny na dobę. Oprócz kierunków europejskich jak i innych lotnisk w Polsce wiele przylotów ma miejsce również z krajów Ameryki Północnej, Brazylii, Chin czy też Indii. Na stronie www.lotniskochopina.pl można znaleźć wszelkie wyczerpujące informacje na temat przylotów na Okęcie.

Można dowiedzieć się czy lot został odwołany czy też jest opóźniony sam przylot, z jakiego wyjścia będzie można odebrać pasażerów, oraz na której taśmie będzie można odebrać swój bagaż. Są też widoczne numer rejsu, oraz godzina wylotu z lotniska pierwotnego mieszczącego się w innym miejscu kraju lub innej części świata. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo zorientować się kiedy nastąpi przylot na Lotnisko Chopina oraz skąd można odebrać wysiadających pasażerów. Informacja ta pomoże nam również w poinformowaniu wybranego przez nas Okęcie parking, aby przygotowali dla nas transfer.  

 

`