PARKLOT > Artykuły > Kraków lotnisko parking - czy podróżowanie jest bezpieczne w dobie koronawirusa?

Kraków lotnisko parking - czy podróżowanie jest bezpieczne w dobie koronawirusa?

Podróżowanie w dobie koronawirusa dla wielu z nas stanowi spory stres, dlatego warto zastosować wytyczne pozwalające na zachowanie bezpieczeństwa. Loty samolotami coraz częściej wracają do łask. Warto skorzystać z Kraków lotnisko parking, co pozwoli nam sprawnie przygotować się do wyjazdu w daleką podróż. O czym pamiętać, podróżując w czasach wirusa? Czym cechuje się lotnisko Balice?

krakow-lotnisko-parking

Podróżowanie z Krakowa w dobie koronawirusa 

Lot samolotem w dobie pandemii dla  wielu z nas jest kwestią spędzającą sen z powiek. Warto podkreślić, że zasady bezpieczeństwa obejmują każdego z nas zarówno na lotnisku, jak i w samolocie. Podczas podróży konieczne jest zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczek ochronnych. Nie zapominajmy o częstej dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu na lotnisku - 1,5 metra między drugą osobą. Dzięki temu ryzyko zakażeń zostanie zniwelowane do minimum, a my będziemy mogli cieszyć się wymarzonymi podróżami. Przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik na wyjazd rozpoczynający się z Kraków lotnisko parking:

  • Bezpieczna podróż to podstawa w dobie pandemii, która zaatakowała cały świat. Oprócz maseczki warto zabrać ze sobą foliową torebkę, do której schowamy zużytą maseczkę wielokrotnego użytku.
  • Przydatne w torbie podróżnej będą także chusteczki higieniczne, żel lub płyn odkażający, czy też  chusteczki nawilżające.
  • Niezbędne jest także zabranie w podróż książeczki szczepień, książeczki zdrowia dziecka oraz wykazu leków, jakie zażywane są na stałe. W każdym kraju wirus rozwija się inaczej i obowiązują inne obostrzenia, dlatego konieczne jest sprawdzenie wytycznych w miejscu, do którego zamierzamy polecieć.
  • Potrzebne informacje na bieżąco aktualizowane znajdziemy przykładowo na stronie Ministerstwa Spraw zagranicznych. 

Lotnisko Balice - odloty a Kraków lotnisko parking

Lotnisko Balice znajduje się 11 km od Krakowa i aktualnie cieszy się sporą popularnością wśród podróżnych. Okazuje się, że pod względem ilości operacji lotniczych i ruchu pasażerskiego zajmuje drugie miejsce w naszym kraju, zaraz po Lotnisku Chopina w Warszawie. Linię linii lotniczych, jaką obsługuje Kraków Balice znajdziemy na oficjalnej stronie lotniska. Okazuje się, że oferta lotniska często ulega zmianom, dlatego warto śledzić na bieżąco ceny biletów i ciekawe okazje, które pozwolą kupić niedrogie bilety. Rozkład przylotów i odlotów znajduje się bezpośrednio na tablicy na lotnisku lub na stronie internetowej lotniska. 

Prewencyjna walka z pandemią na lotnisku Balice rozpoczęła się już na początku 2020 roku, czyli wtedy, gdy do kraju docierać zaczęły niepokojące wieści ze świata. Lotnisko Balice stanowi dla Małopolski ważny punkt zrzeszający w jednym miejscu hotelarstwo, turystykę, handel, gastronomię i inne usługi. Opisywaliśmy w innym artykule czym charakteryzuje się parking lotnisko na południu Polski. Co ciekawe, w 2019 roku Kraków lotnisko parking obsłużył ponad 8 mln pasażerów, czyli o około półtora miliona więcej niż w roku 2018. Początek roku także obfitował w spory ruch, wprowadzono także szereg obostrzeń pozwalających zachować bezpieczeństwo. Pracownicy konsekwentnie stosowali wytyczne, co pozwoliło ograniczyć rozwój wirusa. 

Kraków lotnisko parking - wybrane parkingi

Korzystanie z połączeń lotniczych wymaga często także skorzystania z parkingu, jaki daje nam Kraków lotnisko parking. Dzięki temu nie musimy martwić się tym, że nie będziemy mieli gdzie zostawić auta na czas podróży. Dogodna lokalizacja blisko lotniska jest kolejnym atutem takiego rozwiązania. Miejsca parkingowe pozwalają zachować komfort, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo podróżnych. Ponadto, wybranie dozorowanego parkingu sprawi, że nasze auto będzie w pełni zabezpieczone przed przykrymi zdarzeniami. Kiedy wybieramy Kraków lotnisko parking, warto zwrócić uwagę na te propozycje: 

  1. Kraków lotnisko parking BaliceLot24 - wygodny parking w odległości zaledwie 1 kilometra od lotniska, zapewniający bezpłatny transfer w obie strony
  2. Kraków lotnisko parking AnnPark - ekonomiczny i monitorowany parking w pobliżu lotniska Balice 

Stawiając na taki parking warto również wziąć pod uwagę udogodnienia, jakie są niezbędne w trakcie podróży. Tani parking z setkami miejsc to marzenie wielu osób, które jest w Krakowie na wyciągnięcie ręki. Lotnisko w tym pięknym mieście obsługuje każdego roku miliony osób, które chętnie korzystają z parkingu. Z lotniska korzystają nie tylko turyści z Polski, lecz także osoby z zagranicy. Podróż w komfortowych warunkach to podstawa dla każdego podróżnika, dlatego warto dopiąć wszystko na ostatni guzik. Kraków lotnisko parking jest otwarty dla każdego podróżnego i pozwala nawet przed podróżą zarezerwować dogodne miejsce. Wszelkie pytania warto skierować do pracowników i obsługi parkingu, dzięki czemu uzyskamy odpowiedź na dręczące nas kwestie. 

Koronawirus a turystyka - Kraków lotnisko parking w dobie kryzysu

Podróż w dobie pandemii koronawirusa nie jest łatwa, jednakże stosując wytyczne możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim pamiętajmy o maseczce, która zakryje usta i nos - zakładamy ją zarówno na lotnisku, jak i w samolocie. Kolejną kwestią jest częste mycie rąk wodą z mydłem lub stosowanie płynu odkażającego. Pamiętajmy również o zachowaniu dystansu 1,5 metra od innych podróżnych. Przy zachowaniu tych aspektów z pewnością wpłyniemy na większy poziom bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny, co pozwoli cieszyć się podróżą nawet w tych trudnych czasach. Lotniska pomału obserwują powrót podróżnych, którzy pragną wypocząć na egzotycznych wakacjach lub wyjechać z kraju w innym celu. Lot samolotem z zachowaniem powyższych wytycznych nie powinna wpłynąć na rozwój choroby u sporej ilości osób.