PARKLOT > Artykuły > Parking lotnisko na południu Polski - wakacje 2020 a koronawirus

Parking lotnisko na południu Polski - wakacje 2020 a koronawirus

Wbrew przewidywaniom ceny lotów przez COVID nie wzrosły i nadal, za niewielkie pieniądze, możemy szybko, łatwo i przyjemnie przebyć tysiące kilometrów. Nic więc dziwnego, że połączenia lotnicze nadal cieszą się zainteresowaniem wśród podróżujących. Wprawdzie liczba lotnisk w Polsce nie jest jeszcze optymalna, ale wybór jest coraz większy. Dodatkowo na miejsce możemy przybyć własnym autem. Parking lotnisko to odpowiednie miejsce, gdzie możemy zostawić swój samochód. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie: z którego portu lotniczego na południu kraju najlepiej rozpocząć podróż?

parking-lotnisko-koronawirus

Wakacje a koronawirus

Chociaż zdaniem analityków branża turystyczna przeżywa kryzys, to jednak wielu Polaków nie zamierza rezygnować z wakacji. Zainteresowaniem cieszą się wycieczki po Polsce, wczasy nad morzem, ale też urlopy za granicą. Dziś wielu turystów poszukuje nieco innych metod przemieszczania się (np. międzynarodowe połączenia kolejowe lub autostop), ale spora grupa nie rezygnuje z podróżowania samolotem. Zagrożenie koronawirusem nie zniknęło. W wielu krajach wciąż obserwujemy wzrost zachorowań. Nie da się ukryć, że część zakażeń związana jest z wakacyjnymi wojażami. Z drugiej jednak strony, trzeba przyznać, że zwiększyła się też świadomość podróżujących. Turyści poznali zasady, których powinni przestrzegać, i nauczyli jak reagować na ewentualne objawy. Z tej przyczyny większość ognisk choroby jest dziś związana z miejscami pracy, a nie z turystyką. Przed rozpoczęciem podróży warto sprawdzić indeks zachorowań w kraju, do którego się udajemy. Należy również zapoznać się z obowiązującymi tam obostrzeniami (mogą się one różnić w zależności od państwa), tak aby nie narazić się na grzywnę czy mandat. Dobrze pomyśleć również o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnym. Na rynku działa wiele firm oferujących pakiety grupowe oraz mniejsze polisy, na okres od kilku do kilkunastu dni. Część z nich obejmuje pojedyncze kraje, część obowiązuje na terenie kontynentu, a nawet na całym świecie. Wybierając parking lotnisko należy pamiętać o wyborze opcji, która nam pozwoli na bezkosztową anulację, jeżeli nasz lot zostanie odwołany. 

Parking lotnisko na południu Polski - kierunki odlotów

W przypadku lotnisk położonych na południu Polski, możemy wybierać spośród czterech miejsc. Każde z nich jest dość dobrze skomunikowane z pobliskimi miastami, a te z resztą kraju. Nasz wybór będzie zależał od miejsca zamieszkania, ale też kierunku podróży. Jeśli podróżujemy własnym samochodem warto rozważyć opcję pozostawienia go w okolicy i znaleźć optymalny dla nas parking lotnisko. Dla przykładu: jeśli wybierzemy Kraków parking lotnisko nie powinnien spędzać nam snu z powiek - w okolicy jest dużo miejsc, gdzie będziemy mogli pozostawiać samochód. 

 1. Katowice-Pyrzowice
  W tym przypadku mamy do dyspozycji całkiem sporo interesujących kierunków wakacyjnych. Z Pyrzowic polecimy bezpośrednio na Majorkę, Teneryfę czy do Barcelony. Kusi również włoska Sardynia i omijana przez wielu turystów (a przecież bardzo ciekawa) Katania. Ciekawostką jest możliwość bezpośredniej podróży do Podgoricy. Czarnogóra to idealny kraj na wakacje, co więcej bez większych problemów dostaniemy się stamtąd do innych stolic krajów bałkańskich. Sporą popularnością cieszą się również chorwacki Split i cypryjska Larnaka. W Pyrzowicach znajduję się bogata oferta parkingowa, możemy wybrać VIP garaże Mega parking lotnisko, albo bardziej ekonomiczną wersję, np. parking lotnisko Horyzont
 2. Kraków-Balice
  Lotnisko utrzymuje wiele tzw. "kierunków emigracyjnych". Część rodaków wybiera Balice chcąc odwiedzić bliskich w Skandynawii, na Wyspach Brytyjskich czy w Danii. Te kierunki mogą być również atrakcyjne dla turystów - duże porty lotnicze oferują bowiem możliwość przesiadek i podróż do destynacji nie dostępnych bezpośrednio z Polski. Rzecz jasna nie zapomniano o podróżujących w wakacje. Z Krakowa dostaniemy się do największych miast włoskich: Rzymu i Mediolanu. Ciekawą opcją może okazać się południowa Francja. Spragnieni słońca turyści wybiorą Niceę, a pielgrzymi zabytkowe Lourdes. Coś dla siebie znajdą również ci, którzy uciekają przed upałami. Bezpośrednie loty na Islandię to świetny pomysł na uniknięcie duchoty i palącego słońca. Tegorocznym hitem może okazać się, położona na południu Peloponezu, grecka Kalamata!
 3. Wrocław-Strachowice - Wrocław
  Podobnie jak Kraków, posiada wiele połączeń lotniczych z krajami o wysokim współczynniku emigracji z Polski. Dla turystów ciekawym kierunkiem może stać się Dortmund. Wprawdzie w samym mieście nie zachowało się zbyt wiele zabytków, ale będzie ono świetna bazą wypadową do zwiedzania reszty kraju. Warto przemyśleć wypad do południowych Włoch - plaże Bari nie są tak zatłoczone, jak te w innych regionach Italii. Oficjalny parking lotnisko Wrocław przygotował dla podróżujących kilka tysięcy miejsc parkingowych, aby nasza wyprawa do Włoch była jeszcze przyjemniejsza. 
 4. Rzeszów-Jasionka
  Rzeszów nie oferuje tak wielu połączeń jak wyżej wymienione lotniska, ale ze względu na swoje położenie może okazać się interesującą opcją dla mieszkańców Podkarpacia. Startując z Jasionki wybieramy z kilku kierunków wakacyjnych, jak chociażby: Saloniki, Barcelona czy Burgos. Ciekawym rozwiązaniem jest lot do Szczecina - ceny takiego połączenia są porównywalne z kosztem biletu na pociąg, a komfort podróży znacznie większy!    

Parking lotnisko

W przypadku dużych lotnisk możemy korzystać z miejsc oferowanych przez port lotniczy lub zdecydować się na parking lotnisko położony w pobliżu. Często dobrze rozważyć tę drugą opcję, kiedy np. okaże się, że położony przy lotnisku Kraków Balice parking jest w całości zajęty. Większość z nich to profesjonalnie zarządzane obiekty o odpowiednio wysokim standardzie. Pamiętajmy, że wiele lotnisk leży daleko od granic miast, tak więc wybór podróż samochodem pozwoli nam zyskać sporo czasu. Dla przykładu: wybór leżącego obok lotniska Katowice Pyrzowice parkingu, może zaoszczędzić nam kilkadziesiąt kilometrów podróży transportem publicznym!  

 

`