PARKLOT > Artykuły > Podróżowanie z lotniska Chopina - parking lotnisko Krakowska 42

Podróżowanie z lotniska Chopina - parking lotnisko Krakowska 42

Niezależnie od tego czy wybieramy się na wakacje, w podróż służbową czy w odwiedziny do rodziny, na lotnisko Chopina najlepiej jest przyjechać własnym samochodem. Warto wtedy zostawić auto na parking lotnisko Krakowska 42. Daje nam to gwarancję spokojnej podróży i pełną kontrolę sytuacji.

parking lotnisko krakowska 42

Lotnisko Chopina - kierunki odlotów z parking lotnisko Krakowska 42

Lotnisko Chopina jest najważniejszym portem lotniczym w Polsce. Można z niego dolecieć w prawie każdy zakątek Polski, Europy i świata. Każdego dnia odbywają się stąd kursy do wszystkich dużych miast Europy. Kilka razy dziennie można polecieć do Paryża, Londynu czy Amsterdamu. To nie tylko jedne z ważniejszych europejskich stolic, cele podróży wielu Polaków, ale również ważne porty przesiadkowe, z których bez trudu dotrzemy w najdalsze zakątki świata. 

Warszawskie lotnisko, również posiada połączenia z wieloma dalekimi portami lotniczymi.  Z lotniska Chopina można bezpośrednio dolecieć do Tokio, Pekinu czy Nowego Jorku. Większość tych połączeń realizują Polskie Linie Lotnicze Lot. Lotnisko Chopina jest również najchętniej wybieranym portem rozpoczęcia wakacji. Każdego dnia, szczególnie w sezonie letnim realizowane są stąd połączenia czarterowe do krajów basenu Morza Śródziemnego czy Południowej Europy. W mniej niż 3 godziny dolecimy z parkingu lotnisko Krakowska 42 do Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii czy na jedną z greckich wysp.

Jak przygotować się do podróży samolotem z parkingu lotnisko Krakowska 42?

Dla wielu osób podróż samolotem to wielkie przeżycie. Jedni się tego panicznie boją, inni uwielbiają latać. W czasach, gdy czas jest najwyższą wartością a komunikacja z każdym rokiem przyśpiesza, samoloty stały się nieodłącznym elementem każdej podróży. Kiedy już kupimy bilet na samolot musimy odpowiednio przygotować się do lotu. Po pierwsze nie możemy zapomnieć o dokumentach. Na większość europejskich kierunków wystarczy nam dowód osobisty, na pozostałe niezbędny będzie paszport. Dokument powinien być ważny w dniu wylotu. Niektóre kraje oczekują, że jego ważność nie wygaśnie na mniej niż 3 lub 6 miesięcy po dacie planowanego powrotu. Warto to sprawdzić jeszcze przed wyjazdem z domu. 

Kupując bilet powinniśmy zwrócić uwagę jak duży bagaż mamy zawarty w jego cenie. Część linii udostępnia możliwość zabrania jedynie niewielkiego bagażu podręcznego. Niektóre bilety zawierają również bagaż główny. Jeśli planujemy dłuższą podróż warto dokupić odpowiedni bagaż tak by można było pomieścić w nim wszystkie niezbędne przedmioty i ubrania. 

Ważnym elementem przygotowania do podróży jest również zaplanowanie przyjazdu na lotnisko. Najwygodniejszy będzie dojazd własnym autem. Warto wtedy skorzystać z parking lotnisko Krakowska 42. To jeden z najlepszych parkingów, który zapewni bezpieczeństwo naszego auta podczas naszej nieobecności a nas sprawnie dowiezie do terminala odlotów. 

Własnym autem na lotnisko Chopina i na parking lotnisko Krakowska 42

Podróż samolotem bywa stresująca. Żaden z pasażerów nie może sobie pozwolić na spóźnienie. Często przelot łączy się z dużą ilością bagaży, które również trzeba sprawnie przetransportować. A jeśli dodatkowo lot jest początkiem rodzinnych wakacji samo przygotowanie do wyjazdu zabiera dużo czasu i energii. W takich sytuacjach zawsze najlepiej jest dostać się na lotnisko Chopina własnym samochodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy niepotrzebnych stresów. Stajemy się w ten sposób w pełni niezależni. 

Spóźniony pociąg czy autobus albo taksówka niepojawiająca się o umówionej godzinie na pewno nie popsują nam planów. Co więcej tylko my decydujemy, o której wyjedziemy, a jeśli nasz lot powrotny się opóźni nie musimy czekać na transport. Podróż własnym samochodem na lotnisko ma dużo więcej zalet. Jadąc komunikacją miejską musimy uważać na wszystkie nasze bagaże. O ile, gdy jedziemy sami i na krótko, nie jest to trudne. O tyle przy rodzinnym wyjeździe z dziećmi może być to niemożliwe do wykonania. 

Jadąc własnym samochodem część bagaży możemy schować do samochodu wcześniej, a następnie dopakować pozostałe walizki. Dzięki temu na pewno niczego nie zapomnimy. Samochód najlepiej jest zostawić na dedykowanym do tego parkingu. Przykładem może być parking lotnisko Krakowska 42, choć w zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu parkingów Okęcie Żwirki i Wigury. Wygodnie dojedziemy do celu. Zostawimy samochód w bezpiecznym miejscu, a wykwalifikowany kierowca dowiezie nas pod sam terminal. To sprawi, że nasze wakacje na pewno będą udane. 

Parking lotnisko krakowska 42

Parkingów przy lotnisku Chopina jest bardzo wiele. Różnią się one między sobą wielkością i odległością od terminala. Te położone najbliżej są zwykle najdroższe. Warto, więc sprawdzić oferty tych położonych nieco dalej. Różnica w cenie może przekroczyć 100 zł przy rezerwacji na tydzień. Przykładem takiego parkingu może być parking lotnisko Krakowska 42.  Zlokalizowany jest on kilka kilometrów od głównego terminala. Nie stanowi to jednak najmniejszego problemu. Parking zapewnia bezpłatny transfer na lotnisko. Zajmuje on jedynie kilka minut. 

Co ważne parking jest w pełni monitorowany, więc nasz samochód jest całkowicie bezpieczny podczas naszej nieobecności. Rezerwację warto jest zrobić nieco wcześniej. Dzięki rezerwacji poprzez PARKLOT możemy liczyć na dodatkowe rabaty i szeroki wybór miejsc. Za postój na parkingu można bezpiecznie zapłacić już na etapie dokonywania rezerwacji. Przyśpieszy to wszelkie formalności. Dzięki pozostawieniu samochodu w tym miejscu nie musimy o nic się martwić.