PARKLOT > Artykuły > Lotnisko Chopina parking długoterminowy - gdzie rozpoczynają swoje urlopy warszawiacy

Lotnisko Chopina parking długoterminowy - gdzie rozpoczynają swoje urlopy warszawiacy

Wyjazd na urlop to wyczekiwany moment w toku. Po długich miesiącach pracy, wczesnego wstawania i niekończących się stresów wreszcie wyjeżdżamy na urlop. Zanim jednak dotrzemy do celu naszej podróży czeka nasz transport na lotnisko. Część mieszkańców Warszawy wybiera w tym celu metro. Jednak dużo wygodniej jest dotrzeć własnym samochodem na lotnisko Chopina parking długoterminowy. To sprawi, że nasza podróż będzie wygodna a samochód bezpieczny.

lotnisko Chopina parking długoterminowy

Lotnisko Chopina parking długoterminowy - możliwości dotarcia na lotnisko 

Niezależnie od tego dokąd jedziemy podróż rozpoczyna się od wyjścia z domu. Najwygodniejszą formą podróży jest własny samochód a na długich trasach samolot. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch opcji? Rozpoczęcie podróży dla wielu z nas jest bardzo stresujące. Trzeba pamiętać o dokumentach, wszystkich torbach i walizkach, odpowiednim stroju i wielu innych elementach. Dobrze rozpoczęta podróż to gwarancja udanego wypoczynku. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej metody dojazdu na lotnisko. Opcji jest kilka. Można wybrać dotarcie taksówką. Jednak te jadące na lotnisko są zwykle dużo droższe.

Wyjazd z rodziną a lotnisko Chopina parking długoterminowy 

Wybierając się na wyjazd całą rodziną możemy być skazani na zamówienie więcej niż jednej. Szczególnie, jeśli każda z osób zabierze ze sobą pełnowymiarową walizkę. Koszt może być bardzo wysoki. Drugą możliwością jest dotarcie na lotnisko komunikacją miejską. Ta opcja na pierwszy rzut oka wydaje się być rozsądna. Koszt, szczególnie w przypadku lotniska Chopina będzie niewysoki w porównaniu z taksówką. Jednak jeśli bardziej szczegółowo przeanalizujemy tę możliwość przestaje być ona tak atrakcyjna. Jeśli na lotnisko wybiera się czteroosobowa rodzina każdy ma bagaż główny i podręczny oraz mniejsze pakunki przejazd komunikacją miejską może okazać się wyprawą nie do przejścia. Ryzyko pozostawienia czegoś w autobusie lub metrze jest bardzo duże. Do tego dochodzi konieczność przesiadek, tłum ludzi w komunikacji miejskiej i częste opóźnienia, które mogą spowodować, że nie dotrzemy na czas na lotnisko Chopina parking długoterminowy zabezpieczy nasze auto podczas naszej podróży, a my bez zbędnego stresu dotrzemy na lotnisko. To trzecia możliwość. Dzięki niej nasz urlop na pewno będzie udany!

Lotniska w Warszawie - lotnisko Chopina parking długoterminowy

Warszawa to jedyne miasto w Polsce, które posiada aż dwa lotniska.

  1. Lotnisko Chopina, dawniej nazywane lotniskiem Okęcie, zlokalizowane jest w ścisłym centrum stolicy. To największe lotnisko w Polsce, obsługujące połączenia, krajowe międzynarodowe i międzykontynentalne. To stąd możemy dolecieć do Paryża, Rzymu czy Londynu, ale również Tokio, Nowego Jorku czy Mombasy. Lotnisko Chopina posiada dwa terminale i duży wybór kiedy chcemy znaleźć lotnisko Chopina parking długoterminowy. W 2019 roku swoją podróż rozpoczęło tu blisko 20 milionów pasażerów. W szczycie sezonu letniego samoloty odlatują praktycznie bez przerwy. Część z nich to loty rejsowe. Znaczący procent stanowią również loty czarterowe. Jest ich szczególnie dużo zwłaszcza podczas wakacji. Z lotniska Chopina możemy dolecieć wtedy na prawie każdą z greckich wysp, w wiele regionów słonecznej Italii, czy na hiszpańskie Baleary. Na lotnisko Chopina powinniśmy wybrać się również, jeśli chcielibyśmy w niespełna godzinę znaleźć się w Krakowie, Szczecinie czy Gdańsku. To bardzo popularny sposób transportu szczególnie wśród osób, podróżujących w interesach.
  2. Waraszawa to jednak nie tylko lotnisko Chopina. Kilka lat temu powstało lotnisko Modlin. To stąd wylatują loty tanich linii lotniczych. W szczycie sezonu letniego również część czarterów. Jego budowa miała na celu odciążenie lotniska Chopina. Stąd bez problemu dostaniemy się na mniejsze europejskie lotniska. Np. do Bergamo nieopodal Mediolanu lub Girony w pobliżu Barcelony. Niezależnie od tego czy wybierzemy parking lotnisko Modlin czy Lotnisko Chopina parking długoterminowy to najlepszy sposób na spokojny urlop. 

Lotnisko Chopina parking długoterminowy

Dobre rozpoczęcie podróży to gwarancja udanego odpoczynku. Wielu z nas obawia się przyjazdu na lotnisko własnym samochodem. Może wydawać się , że parking przy lotnisku jest bardzo drogi. Nic bardziej mylnego. W pobliżu obu warszawskich lotnisk znajduje się wiele parkingów. Jeśli tylko zarezerwujemy postój na jednym z nich nieco wcześniej możemy liczyć na bardzo korzystną cenę. Koszty zależne są od daty dokonania rezerwacji, terminu wylotu i długości pobytu jednak większość z nich jest naprawdę przystępna. Co ważne nie musimy wybierać parkingu znajdującego się przy samym terminalu. Do najbardziej popularnych opcji na lotnisko Chopina parking długoterminowy należą:

Wszystkie parkingi organizują bezpłatne transfery na lotnisko. Dzięki czemu po zaparkowaniu samochodu wystarczy poczekać we wskazanym miejscu na busa, który zawiezie nas pod sam terminal. Ta forma jest naprawdę wygodna. Dojazd z parkingu do lotniska zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu minut. Dobrze jest więc uwzględnić ten czas w naszym planie podróży. Wiele parkingów oferuje również usługi dodatkowe. Możemy poprosić o umycie auta przed naszym powrotem czy czyszczenie tapicerki. Parkingi oferują również pakiety ubezpieczeń na czas postoju. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o nasze auto. Większość parkingów posiada również monitoring Co dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo naszego pojazdu.