PARKLOT > Artykuły > Tanie loty z Berlina - gdzie zostawić samochód przy Berlin Schonefeld parking?

Tanie loty z Berlina - gdzie zostawić samochód przy Berlin Schonefeld parking?

Szeroka siatka połączeń lotniczych różnych przewoźników oraz dogodna opcja pozostawienia samochodu na jednym z parkingów lotniska Berlin Schonefeld kusi niejednego amatora taniego podróżowania. W tym tekście dowiesz się jak najlepiej zaplanować wakacje z wylotem z Berlina i i który Berlin Schonefeld parking wybrać.

Berlin Schonefeld parking

Wybór lotu a Berlin Schonefeld parking

Szukając destynacji wakacyjnej często ograniczamy się jedynie do ofert lokalnych biur podróży lub-wybierając opcję podróży na własną rękę-do siatki połączeń najbliższego nam, pod względem zamieszkania, okolicznego lotniska. Nierzadko zdarza się, że choć oferty linii lotniczych kuszą egzotycznymi kierunkami, odstraszają cenami biletów lub godzinami lotów. Zrezygnowani, żegnamy się z marzeniem o wypoczynku. To błąd! Wystarczy po sąsiedzku zorientować się, co mają nam do zaoferowania lotniska zza zachodniej granicy-pozytywnie zaskoczą nas na pewno lotniska w stolicy Niemiec - lotnisko Schonefeld i lotnisko Brandenburg. 

Oferta odlotów z lotniska z Berlinie - Berlin Schonefeld parking

Lotnisko Berlin-Schonefeld może poszczycić się imponującą ilością dostępnych kierunków na wyciągnięcie ręki. Rozbudowana siatka połączeń i mnogość przewoźników lotniczych (w tym narodowego giganta wśród przewoźników linii Lufthansa) sprawia, że rokrocznie na niemieckie lotnisko przybywają setki tysięcy spragnionych wojaży globtroterów, pozostawiając swoje auta na parkingach lotnisko Schonefeld. Dokąd polecimy ze stolicy Niemiec? Wybór jest ogromny-możemy lecieć z lotniska Berlin-Schonefeld na:

  • amerykański trip marzeń zaczynając go w sercu USA, czyli Nowym Jorku
  • leniwy wypoczynek pod palmami, które znajdziemy na Wyspach Kanaryjskich (z Berlina polecimy na Teneryfę, Lanzarotę, Gran Canarię, czy Fuerteventurę) lub Balearach (ze stolicy Niemiec dolecimy na Majorkę czy Ibizę).
  • w 12 godzin możemy znaleźć się z lotniska Schonefeld w Singapurze, w nieco mniej w Dubaju i Pekinie. 

Dlaczego Berlin Schonefeld parking?

Pozostawienie samochodu na przykład na Dein Stellplatz Berlin Schonefeld parking i udanie się z tego lotniska na wakacje gwarantuje nam także intensywne zwiedzanie-jeśli nie jesteśmy amatorami plażowania możemy wybrać którąś z europejskich stolic-Lizbona, Madryt, Paryż czekają na spragnionych zwiedzania turystów, podobnie jak miasta od lat cieszące się popularnością wśród zwiedzających: Barcelona, Zurych, Porto. W krótkim czasie możemy także znaleźć się w Casablance, Agadirze lub Marrakeschu. Do wybranej przez nas destynacji dolecimy z Berlin Schonefeld parking zarówno z tanimi przewoźnikami, czyli liniami Ryanair, Wizzair, EasyJet jak i ekskluzywnymi gigantami podniebnego komfortu: liniami Norwegian, Lufthansa czy Emirates. 

Jak dojechać samochodem do lotniska Schonefeld w Berlinie?

Choć na niemieckie lotnisko dojechać możemy autokarami, największy komfort jazdy zyskamy stawiając na podróż własnym samochodem. Lotniska Berlin Schonefeld i dużych polskich aglomeracji nie dzieli długa droga:

  1. Z Krakowa dojedziemy do lotniska Berlin Schonefeld już nieco w ponad sześć godzin.
  2. Z Warszawy na parking lotnisko Berlin dojedziemy bezpośrednio autostradą A2 uiszczając kilkadziesiąt złotych opłaty na odcinkach Stryków-Konin, Konin-Świecko.
  3. Znad morza na lotnisko Berlin Schonefeld dojedziemy drogą ekspresową S6 wiodącą przez Szczecin, natomiast z miasta polskich królów, czyli z Krakowa do Berlina wiedzie autostrada A4.

Pomimo opłat na odcinkach autostrad zyskujemy wygodę oraz komfort drogi. Nie jesteśmy zdani na rozkłady jazdy przewoźników autokarowych czy pociągów, ani także na często uciążliwe towarzystwo współpasażerów. Udając się do niemieckiej stolicy własnym autem to my również decydujemy czy i ile przystanków będziemy chcieli zrobić. Centrum Berlina od lotniska Schonefeld dzieli 18 kilometrów, a całość spowita jest miejskimi obwodnicami - dojazd w obrębie niemieckiej stolicy będzie zatem przyjemny i całkowicie bezproblemowy. Swój samochód możemy zostawić na jednym z Berlin Schonefeld parking.

Berlin Schonefeld parking - tutaj zostawisz swój samochód

Bezpośrednio przy lotnisku i terminalach Berlin-Schonefeld znajdziemy parkingi na których możemy pozostawić swój samochód na czas podróży. Możemy zdecydować się na usługi prywatnych właścicieli parkingów lub skorzystać z oferty Berlin Schonefeld parking zlokalizowanych bezpośrednio w porcie lotniczym. Zarówno ceny jak i zasady pozostawienia samochodu w obu przypadkach są podobne. Swój samochód możemy zostawić na Berlin Schonefeld parking nawet na pięć minut lub na tydzień. Ale także na godzinę, dwie, na cały dzień, lub trzy tygodnie i więcej. O czasie parkowania decydujemy my, a rezerwacji miejsca parkingowego na parkingu Berlin Schonefeld możemy dokonać poprzez formularze dostępne na stronach internetowych. Ceny wahają się od kilku do kilkuset euro w zależności od wybranej opcji. 

Większość parkingów przygotowała jednak dla swoich klientów zniżki w przypadku długoterminowej rezerwacji miejsca. Rezerwując wybrany przez nas parking kierujmy się kilkoma kryteriami: poza ceną czy odległością od terminala lotniczego koniecznie upewnijmy się, że parking jest monitorowany (niektóre place parkingowe mają podgląd poprzez kamerę internetową), czynny całodobowo lub czy w cenie naszej taryfy parkowania jest gwarantowana opcja dowiezienia nas pod wskazany terminal lotniczy. Pomimo mnogości miejsc, rezerwacji zawsze dokonajmy wcześniej-rezerwując przez PARKLOT zyskujemy gwarancję,że po przyjeździe będzie czekał na nas wolny plac do zaparkowania, ale i w większości parkingów przy berlińskim lotnisku zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt euro.