PARKLOT > Artykuły > Jak dojechać na parking Modlin lotnisko z Warszawy?

Jak dojechać na parking Modlin lotnisko z Warszawy?

Lotnisko Modlin mimo sytuacji wywołanej przez wirus SARS-CoV-2 oferuje liczne możliwości lotu. W przypadku przylotów z krajów wysokiego ryzyka występowania wirusa wszyscy pasażerowie otrzymują Kartę Lokalizacyjną Pasażera, w której powinno podać się miejsce swojego pobytu oraz telefon kontaktowy. W samolocie, przed odlotem pasażerom zostaje sprawdzona temperatura, obsługa lotu upewnia się również czy podróżujący nie posiada innych objawów, mogących świadczyć o zakażeniu się wirusem. Należy pamiętać, że wszelkie tego typu komplikacje w samolocie i na parkingu Modlin lotnisko nie mają na celu utrudnienia nam podróżowania, a jedynie zapewnienie bezpieczeństwa na jak najwyższym poziomie.

Parking Modlin lotnisko

Oferty lotów z parkingu Modlin lotnisko 

Wielu podróżujących na pewno ucieszy fakt, że po pięciu miesiącach przerwy przywrócono już loty do Portugalii. Są więc szanse na udany zagraniczny wakacyjny wyjazd startujący z parkingu Modlin lotnisko! Pod koniec lipca pojawiła się oficjalna informacja na stronie modlinairport.pl dotycząca rozkładu lotów na zimę 2020/2021. Linia Ryanair ogłosiła łącznie trzydzieści cztery trasy, względem poprzedniego sezonu zmianie uległo połączenie z Charkowem, wprowadzono jedną nową trasę, czyli łącznie odloty będą się odbywać dwa razy tygodniowo. Zwiększono również ilość lotów do Dublina - siedem rejsów na tydzień, Kijowa - sześć rejsów tygodniowo, Londynu - dwadzieścia dwa rejsy tygodniowo (!), do Lwowa pięć, a do Mediolanu dziewięć. Trzeciego sierpnia 2020r. lotnisko Modlin świętowało otwarcie nowej trasy; połączenia Warszawa/Modlin - Wiedeń. Rejs ten zostaje włączony do standardowego rozkładu lotów, z częstotliwością siedmiu odlotów tygodniowo.

Jak dojechać na parking Modlin lotnisko z Warszawy?

Możliwości dojazdu na podwarszawskie lotnisko Modlin na szczęście jest dużo.

  • Najtańszym sposobem dotarcia na lotnisko jest skorzystanie z pociągu. Do Warszawy Centralnej ze swojej miejscowości można dojechać pociągiem, a następnie przesiąść się w pociąg Kolei Mazowieckich, który kursuje stosunkowo często. Od stacji kolejowej Modlin do hali odlotów trzeba jeszcze pokonać niewielką odległość, ale tu z pomocą przychodzą autobusy, również należące do Kolei Mazowieckich. Są one zsynchronizowane z przyjazdami pociągów, odjeżdżają co około trzydzieści minut i zatrzymują się bezpośrednio przy wejściu na halę odlotów lotniska Modlin.
  • Inną możliwością dotarcia na lotnisko jest skorzystanie z busa. Najpopularniejszą firmą oferującą przejazd z Warszawy na lotnisko Modlin jest ModlinBus. Przewoźnik zapewnia, że godziny odjazdów busów są dostosowane do odlotów. Czas podróży trwa mniej niż godzinę, a bus rusza spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
  • Prawdopodobnie najszybszym sposobem dotarcia z Warszawy na lotnisko Modlin jest podróż taksówką. Ceny są stałe i odgórnie ustalane przez przewoźnika, nie obowiązuje taryfa kilometrowa. Zdecydowanie ten sposób transportu jest najdroższy, lecz dla spóźnialskich lub osób z większym bagażem może okazać się jedynym możliwym.
  • Ostatnią możliwością dotarcia na lotnisko Modlin jest skorzystanie z własnego samochodu. Ten sposób transportu dla osób lubiących niezależność ma zapewne najwięcej plusów, ale należy pamiętać również o tym, że podczas naszej nieobecności należy opłacać parking Modlin lotnisko dla pozostawionego przy lotnisku auta. 

Parking Modlin lotnisko

W okolicach lotniska znajdują się trzy oficjalne parkingi Modlin lotnisko. Dwa z nich są przeznaczone dla osób, które pozostawiają auta na krótki czas - czyli od kilkunastu minut aż do jednej doby. Trzy kilometry od hali odlotów znajduje się parking przeznaczony dla aut pozostawianych na dłuższy czas - od jednej doby aż do dwóch tygodni. Osoby zainteresowane pozostawieniem auta na dłuższy czas na parkingu Modlin lotnisko nie muszą przejmować się odległością jaka dzieli parking od hali odlotów - lotnisko gwarantuje bezpłatny transfer w obie strony.

Obecnie, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, parking Modlin lotnisko 7 - długoterminowy - jest nieczynny aż do odwołania, osobom wyjeżdżającym na dłuższy czas zaleca się skorzystanie z ofert prywatnych parkingów również znajdujących się w okolicy lotniska. Wszystkie parkingi Modlin lotnisko zapewniają klientom bezpłatny transfer pod halę odlotów i z powrotem. Wśród najbardziej popularnych parkingów Modlin lotnisko znajdują się: 

  1. Bezpieczny parking Modlin lotnisko - znajduje się w pobliżu restauracji w której klienci parkingi mają oferowane specjalne zniżki
  2. Carport parking Modlin lotnisko - parking w odległości zaledwie 500 m od portu lotniczego. Obsługa parkingu mówi biegle po rosyjsku

Oficjalny parking Modlin lotnisko

Parking Modlin lotnisko numer 1 i 3 od pierwszego sierpnia aż do trzydziestego września wprowadziło specjalną ofertę dla podróżnych. Osoby pozostawiające auto na dobę mogą zyskać 30%, a zostawiając auto na godzinę - aż do 30%. Parking Modlin lotnisko 1 znajduje się bezpośrednio przed wejściem na halę odlotów, zaś parking 3 znajduje się 500 metrów od głównego budynku lotniska. Oba parkingi posiadają możliwość płatności gotówką lub kartą płatniczą.

Możliwości dojazdu na lotnisko jak widać jest naprawdę dużo. Wszystko zależy od tego jakim podróżujący dysponuje budżetem, czy zależy mu na czasie dojazdu czy na komforcie, gdy podróżuje z większym bagażem lub dzieckiem i tak dalej. Ceny usług prywatnych firm transportowych czy parkingowych są zmienne, dlatego zaleca się przed planowaną podróżą sprawdzić na własną rękę, czy na pewno ważne dla podróżujących aspekty nie uległy zmianom. W tym celu polecamy skorzystać z porównywarki parkingów lotniskowych PARKLOT, aby móc przejrzeć zaktualizowane oferty parkingów Modlin lotnisko.