PARKLOT > Artykuły > Parking lotnisko Poznań - oferty lotów z Wielkopolski

Parking lotnisko Poznań - oferty lotów z Wielkopolski

Port lotniczy Poznań-Ławica to jedno z najstarszych lotnisk w Polsce. W swojej ofercie ma ciekawe destynacje wakacyjne, dzięki czemu warto rozważyć lot z tego miasta nawet jeśli mieszkamy w sporej odległości od Poznania. Rozwiązaniem problemu dotarcia do lotniska może być parking lotnisko Poznań. W tym artykule poznasz najciekawsze oferty parkingów przy lotnisku Ławica.

Parking lotnisko Poznań

Oferty lotów z parking lotnisko Poznań Ławica

Port lotniczy Poznań Ławica ten oferuje zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe do ponad 60 różnych miejsc na całym świecie. Wśród nich znajdują się stolice oraz inne znane miejscowości państw europejskich, tj. Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, a także krajów spoza Europy, jak Izrael. Loty czarterowe zapewniają również dostęp do innych państw - Albanii, Cypru Północnego, Egiptu, Portugalii, Tunezji, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu oraz Wysp Zielonego Przylądka. Możliwości jest niezwykle dużo. Z lotniska w Poznaniu można też polecieć do Warszawy, zostawiając auto na jednym z wielu parkingów lotnisko Poznań

Jak dojechać samochodem do parkingu lotniska Poznań Ławica? 

  • Jeżeli jesteś mieszkańcem Poznania, droga do lotniska z centrum wyniesie jedynie parę minut. Lotnisko jest oddalone o ok. 7 km  na zachód od centrum Poznania przy trasie na Berlin i Buk. Do portu lotniczego można dojechać transportem publicznym - autobusami linii 148, 159, a nawet autobusem nocnym nr 242. Przy lotnisku dostępny jest również z nim współpracujący postój taksówek, które możemy zamówić za pomocą aplikacji "iTaxi". Możliwa jest także opcja wynajęcia minibusa, prowadzącego transfery ze Szczecina. Busy odjeżdżają średnio co 3-4h, a ich dokładny rozkład można uzyskać poprzez kontakt mailowy na adres biuro@followme.pl.
  • Jeżeli postanowiłeś dostać się na lotnisko własnym samochodem, najlepiej zrobić to według podanych przez firmę wskazówek. Wybierając się z północy Polski warto wybrać dojazd drogą ekspresową S-11, a następnie kierować się na drogę wojewódzką nr 307. Dla osób z południowej oraz wschodniej części Polski najszybsza będzie trasa poznańskim  bezpłatnym odcinkiem autostrady A2, a następnie przed miejscowością Świecka zjechać w prawo w kierunku węzła drogowego Poznań-Zachód i dojechać do drogi ekspresowej S-11 tak, jak w przypadku osób, nadjeżdżających z Północy. Podobnie powinni kierować się pasażerowie, jadący od zachodu, kierując się na Warszawę. 

Parking lotnisko Poznań 

Parking na lotnisku Poznań oferuje możliwość rezerwacji miejsc online. Podzielony jest na 6 stref, ułatwiających organizację ruchu na miejscu. Przy każdej z nich znajdują się osobne kasy biletowe, które opłaca się przy wyjeździe z parkingu. Pierwszą jest strefa P1 przeznaczona dla odlotów. Następnie strefa P2 parkingu lotnisko Poznań do przylotów i odlotów. Tu znajduje się biuro obsługi parkingu. Kolejna to P3, znacznie mniejsza niż poprzednia, gdzie mogą zaparkować osoby odbierające swoich bliskich. Istnieje też strefa P4, umożliwiająca wypożyczenie samochodu. Parking lotnisko Poznań P5 to obszar długoterminowego postoju samochodów, w przypadku, gdy planujemy długą, trwającą nawet ok. miesiąca podróż. Do tego dochodzi również strefa P6, również długoterminowa, jednak otwarta jedynie sezonowo. 

Jeżeli nie zamierzasz wjeżdżać bezpośrednio na oficjalny parking lotnisko Poznań, a jedynie wysadzić osobę przed lotniskiem, możliwy jest 2-minutowy postój przed terminalem T2 na opuszczenie pojazdu i wypakowanie bagaży. W strefie "Kiss & Fly", czyli w tzw. Strefie Krótkiego Postoju, zagwarantowano darmowy postój trwający nie więcej niż 10 minut. Po przekroczeniu tego czasu należy zapłacić 20 zł. Następnie, za każde dodatkowe 10 minut płacimy 10 zł. 

Cennik obowiązujący na parkingu lotniska w Poznaniu 

Pragnąc zostawić swój samochód na parkingu lotnisko Poznań należy liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W zależności od tego, na jak długo potrzebne jest Ci miejsce parkingowe przy lotnisku, wybiera się odpowiedni obszar oraz ofertę. Przykładowo, wybierając się na dwutygodniowe wakacje musimy skorzystać z parkingu średnioterminowego. Wówczas strefa P1 parkingu lotnisko Poznań na 15 dni kosztuje 250 zł. Po 15 dniach, za kolejną dobę należy dopłacić już zaledwie 20 zł. W strefie P2, 15 dni wyniesie nas 170 zł.

Tańszą alternatywą są prywatne parkingi lotnisko Poznań. Wśród najbardziej popularnych są: 

  1. Parking lotnisko Poznań VALET - strzeżony i monitorowany parking w odległości zaledwie 400 m od lotniska w Poznaniu 
  2. Parking lotnisko Poznań Rondo - parking oferujący bezpłatne transfery 9-osobowym busem z fotelikiem dziecięcym 
  3. Parking lotnisko Poznań Lotniskowy24 - utwardzony parking w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Poznaniu

Rezerwacja miejsca parkingowego przez PARKLOT to gwarancja miejsca i bezpieczeństwa.