PARKLOT > Artykuły > Parking lotnisko Lublin - najchętniej wybierane kierunki

Parking lotnisko Lublin - najchętniej wybierane kierunki

Niewielu z miłośników taniego podróżowania wie, że na lotniczej mapie naszego kraju od ośmiu lat prosperuje nowoczesne, a zarazem najmłodsze lotnisko w całej Europie. Port lotniczy w Lublinie prężnie rozszerza swoją siatkę połączeń oferując mieszkańcom Lubelszczyzny możliwość swobodnego i wygodnego podróżowania bez konieczności dodatkowego dojazdu na inne lotniska. Położone tylko 10 kilometrów od Lublina lotnisko cieszy się uznaniem wśród lokalnych mieszkańców nie tylko ze względu na wybór kierunków, ale i nowoczesną, sprzyjającą podróżnym infrastrukturę wzbogaconą o możliwość pozostawienia samochodu na jednym z parkingów lotniska Lublin.

Parking lotnisko Lublin

Lotnisko Lublin - odloty z parkingu lotnisko Lublin

W kwietniu 2019 roku władze portu lotniczego w Lublinie świętowały powitanie aż...dwumilionowego pasażera. Tak imponująca liczba dla stosunkowo młodego lotniska jest efektem sensownie skonstruowanej, ciekawej pod kątem turystycznym, ale i praktycznej ze względu na względy emigracyjne i pracownicze siatki połączeń. Z Lublina dotrzemy do takich miejsc jak Dublin, Londyn-Stansted, Oslo-Torp, Kijów, czy nawet Frankfurt. W podróż do stolicy naszego kraju zabierze nas nasz narodowy przewoźnik PLL LOT. Lubelskie lotnisko obsługują także tanie linie Ryanair i Wizzair, co ma ogromne znaczenie dla podróżujących. Ci dwaj wielcy gracze na rynku prywatnych przewoźników od lat oferują klientom atrakcyjne ceny biletów lotniczych, urozmaicając swoje siatki połączeń o dodatkowe kierunki czy godziny lotów. Jeżeli zaś marzymy o wypoczynku, plażowaniu i relaksie ułatwi nam to lot czarterowy z Lublina, który oferuje biuro podróży Tui. W kilka godzin możemy znaleźć się na Tureckiej Riwierze czy w Bułgarii. Dzięki najnowszej ofercie PLL LOT możemy także wybrać się na chorwackie wakacje i spędzić urlop w jednym z popularnych kurortów wypoczynkowych tego państwa-mieście Split. Nie bez znaczenia dla statystyk podróżnych pozostaje także kwestia infrastruktury lotniska. Wielu podróżujących korzysta z nowoczesnych parkingów lotnisko Lublin

Jak dojechać na parking lotnisko Lublin?

Dojazd na lubelskie lotnisko nie jest skomplikowany. Z Lublina do Świdnika (bo pod świdnickim adresem mieści się port lotniczy Lublin) dojedziemy szynobusem, który dowiezie nas aż pod sam terminal i którego koszt wynosi zaledwie kilka złotych (bilet możemy kupić u konduktora). Na lotnisko dowiozą nas również autobusy miejskich linii (autobus linii numer 5). Możemy także skorzystać z ofert wyłonionych w konkursie korporacji taksówkowych lub taksówek, które zamówimy indywidualnie. Najlepszą opcją wyboru-zwłaszcza kiedy jesteśmy podróżującymi z innych regionów kraju-Krakowa, czy Rzeszowa, lub też chcemy szybko i bezproblemowo dostać się na lotnisko-jest dojazd własnym samochodem. Zyskujemy nie tylko czas (nie musimy zatrzymywać się na przystankach), ale i komfort jazdy, wygodę oraz pewność, że dojedziemy do celu, nie będąc skazanymi na zmieniające się rozkłady jazdy czy przepełnione autobusy.

Port lotniczy Lublin ze względu na swoje usytuowanie geograficzne jest idealnym celem dla kierowcy-zarówno od Lublina, jak i innych większych miast (Siedlce, Puławy, Ostrów Lubelski, Nałęczów, Zamość itd.) dzieli nas niewielka odległość i jest to dystans korzystniejszy pod względem kilometrów aniżeli wyprawa do lotnisk położonych w sąsiednich województwach-czy to w mazowieckim, czy podkarpackim czy w małopolsce. Podróż własnym pojazdem uprzyjemni zadbana i zmodernizowana infrastruktura drogowa- w tym zbudowana na potrzeby obsługi podróżujących z lotniska ulica króla Jana III Sobieskiego, wyremontowana ulica Mełgiewska, ale również obecność dróg czteropasmowych, drogi ekspresowej S12/S17 czy liczne ronda oraz wiadukty. Jeżeli zdecydujemy się na przyjazd do Lublina samochodem - auto można zostawić na parkingu lotnisko Lublin - ceny za parkingi są przystępne, a uprzyjemni nam to znacząco wyjazd.

Parking lotnisko Lublin-odpowiednie miejsce na Twoje auto

Po dotarciu na lotnisko samochód możemy pozostawić na wybranym przez nas parkingu. Opcji mamy sporo-możemy zdecydować się na parking bezpośrednio przy lotnisku Lublin, lub okalające port lotniczy parkingi prywatnych przedsiębiorców. Ceny parkingów lotniskowych są atrakcyjne-pierwsze 10 minut w większości przypadków pozostawimy auto bezpłatnie, za pierwszą godzinę zapłacimy do 5 złotych, a pozostawienie samochodu na parkingu lotnisko Lublin na cały dzień to koszt około 40 złotych.

Parking lotnisko Lublin - na co zwracać uwagę?

Opcji wyboru mamy także bardzo wiele-to my decydujemy na jaki czas chcemy pozostawić samochód-czy na kilka godzin, kilka dni czy w grę wchodzi pobyt długoterminowy. Ważne by sprawdzić, czy wybrany przez nas parking jest strzeżony, całodobowy i monitorowany. Godny polecenia jest na przykład parking lotnisko Lublin Park24 - parking położony zaledwie 2 minuty od lotniska w Lublinie. 

Ciekawą i atrakcyjną ofertą, którą mają w usługach niektóre firmy parkingowe jest transport klienta z parkingu pod halę odlotów, a także odebranie go o wskazanej godzinie, po przylocie z powrotem do Polski. Transport jest usługą zawartą w cenie biletu parkingowego.