PARKLOT > Artykuły > 5 najlepszych kierunków na wakacje 2020 - parking lotnisko Gdańsk

5 najlepszych kierunków na wakacje 2020 - parking lotnisko Gdańsk

Panująca pandemia nie musi oznaczać odwołanych wakacji. Możesz podróżować bezpiecznie i cieszyć się relaksem. Zdarza się, że decydując się na lot do innego kraju ciężko znaleźć parking. Lotnisko Gdańsk na szczęście nie nastręcza tego typu problemów. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie możesz zostawić auto na parkingu lotnisko Gdańsk, a także jak dojechać na lotnisko i jakie kierunki wybrać na wakacje 2020.

parking lotnisko Gdańsk

Wakacje 2020 - 5 najlepszych kierunków z parkingu lotnisko Gdańsk

Na szczęście pandemia koronawirusa nie jest w stanie przeszkodzić w miłym spędzaniu wakacji. Podpowiemy Ci, gdzie warto się wybrać. Zostaw za sobą troski, zawieź samochód na parking. Parking lotnisko Gdańsk czeka na Ciebie z otwartymi ramionami.

  • Co roku dużym powodzeniem cieszy się Grecja. I tym razem można wybrać się na Mykonos w bardzo atrakcyjnych cenach. Widoki zapierają dech w piersiach. To odpowiednie miejsce zarówno na relaks, jak i na aktywny wypoczynek.
  • Jeśli lubicie klimat Morza Śródziemnego, Cypr lub Malta, to świetny kierunek na wakacje rozpoczynające się na parkingu lotnisko Gdańsk. Loty są stosunkowo niedrogie, a atrakcje turystyczne zachęcają do podróży.
  • Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy Londyn, to trzecie największe miasto Europy. Na uwagę zasługuje tutaj Muzeum Brytyjskie, Tower of London, Big Ben, Pałac Buckingham. Warto również wybrać się na Oko Londynu i spojrzeć na miasto z innej perspektywy.

Obawiasz się spędzać wakacje za granicą i wolisz pozostać w kraju? Nie ma problemu! Z Gdańskiego lotniska dolecisz do Warszawy, czy Krakowa. Nasze polskie zabytki również czekają na odkrycie.

Lotnisko Gdańsk - jak dojechać samochodem?

Dojazd na parking lotnisko Gdańsk nie nastręcza większych problemów. Z Gdyni lub Sopotu dostaniesz się na lotnisko trójmiejską obwodnicą (E28). Musisz kierować się w stronę Gdańska i zjechać z obwodnicy przed wiaduktem, a następnie skręcić w prawo w ulicę Słowackiego (DW472). Tą ulicą dojedziesz bezpośrednio do Portu Lotniczego wokół którego znajduje się szereg parkingów lotnisko Gdańsk

Jeśli dojeżdżasz z Pruszcza Gdańskiego, musisz dojechać Al. Armii Krajowej (DW501) do obwodnicy trójmiejskiej (E28) i kierować się w stronę Gdyni. Gdy miniesz Węzeł Karczemki (7-E28-DW501) na rozwidleniu trzymaj się prawego pasa. Gdy miniesz centrum handlowe, zjedź na lewy pas. Zjeżdżając z E28 omiń centrum handlowe i przejedź pod wiaduktem. Następnie skręć w ulicę Słowackiego (DW472), która zaprowadzi Cię prosto na lotnisko.

Wyjeżdżając na parking lotnisko Gdańsk z centrum Gdańska należy jechać Al. Armii Krajowej (DW501) do obwodnicy trójmiejskiej (E28). Jadąc obwodnicą kieruj się w stronę Gdyni. Za Węzłem Karczemki (7-E28-DW501) na rozwidleniu trzymaj się prawego pasa. Kiedy miniesz centrum handlowe zjedź na lewy pas. Zjeżdżając z E28 omiń centrum handlowe, przejedź pod wiaduktem, a następnie skręć w ulicę Słowackiego (DW472).Ta ulica doprowadzi Cię prosto do portu lotniczego. Stamtąd skieruj się na parking. Lotnisko Gdańsk przyjmie Cię z otwartymi ramionami.

Parking lotnisko Gdańsk - tutaj zostawisz auto przed podróżą

Ulica Juliusza Słowackiego pęka w szwach od parkingów lotnisko Gdańsk pozwalających na zostawienie auta przed podróżą. Wybór jest szeroki, miejsca bardzo wiele i co najważniejsze, każdy może znaleźć odpowiednie miejsce dla swojego samochodu, mieszczące się w granicach planowanego, wakacyjnego budżetu. Lokalizacyjnie również nie ma żadnego problemu jeżeli chodzi o parking. Lotnisko Gdańsk jest świetnie skomunikowane z miejscami, w których można zostawić samochód przed podróżą.

Większość parkingów usytuowana jest wzdłuż ulicy prowadzącej na lotnisko. To sprawia, że dotarcie na parking jest proste, a dojazd z parkingu na lotnisko również nie nastręcza żadnego problemu. Pasażerowie są odwożeni na lotnisko specjalnie przeznaczonymi do tego busami. Zostawiając samochód na parkingu nie jesteśmy więc skazani na pieszą wędrówkę przed lotem.

Najbardziej popularne parkingi lotnisko Gdańsk 

Znajdujące się tutaj parkingi są bezpieczne, monitorowane i cieszą się dużą popularnością pośród wielu turystów. Nic dziwnego, bardzo wiele osób decyduje się na loty z Gdańska, nie rezygnując z dojazdu na lotnisko przy pomocy samochodu. Taki dojazd jest wygodny, pozwala na swobodę jeśli chodzi o przewóz bagaży. Nie od dzisiaj wiadomo, że powrót z wakacji w zaciszu własnego auta także potrafi być przyjemny. Wśród parkingów lotnisko Gdańsk, które cieszą się największą popularnością są: 

  1. Parking lotnisko Gdańsk Holiday - strzeżony i monitorowany parking w odległości 200 m od lotniska
  2. Parking lotnisko Gdańsk Minicity - niewielki parking przy samym lotnisku im. Lecha Wałęsy
  3. Parking lotnisko Gdańsk Mega - strzeżony i monitorowany parking w przystępnej cenie

Ciesz się wakacjami i podróżuj bezpiecznie z parkingu lotnisko Gdańsk

Pamiętaj, że nie musisz odwoływać swoich wakacyjnych planów z powodu koronawirusa. Wystarczy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Zachowaj jednak bezpieczeństwo, noś maskę i dbaj o zachowywanie odpowiedniej odległości od innych, kiedy tylko jest to możliwe. A przede wszystkim stosuj się do zasad panujących na lotnisku oraz w samolocie. Zachowując ostrożność dbasz nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie tych, którzy podróżują razem z Tobą.

Przed podróżą do innego kraju warto sprawdzić, jakie obostrzenia obecnie w nim panują i jakich reguł należy się trzymać na miejscu. To pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia, a równocześnie sprawi, że będziesz lepiej przygotowany do podróży. Komfort psychiczny to podstawa, szczególnie na wakacjach. Ciesz się wakacjami, podróżuj bezpiecznie i bez zmartwień.