Wypożyczalnia Samochodów Wrocław

Wpisz dane podróży i oszczędzaj do 60% na wynajmie aut. Ceny od 5zł za dzieńGwarancja najniższej ceny
Bezpłatna zmiana rezerwacji
Brak dodatkowych opłat
Największy wybór aut

Porównujemy dla Państwa oferty ponad 1040 wypożyczalni z całego świata

Wypożyczalnia Samochodów Wrocław

Wynajem samochodu we Wrocławiu - Praktyczne informacje

Wrocław to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski. To 600-tysięczne miasto uznawane za stolicę Dolnego Śląska jest jednym z największych ośrodków turystycznych i technologicznych w Polsce. Dogodne położenie przy autostradzie A4 biegnącej przez całą szerokość kraju, oraz obecność międzynarodowego lotniska sprawia, że Wrocław jest chętnie odwiedzanym miastem przez turystów. Położenie geograficzne sprzyja również rozwojowi biznesu. Swoje siedziby ma tu wiele międzynarodowych firm z różnych branż, głównie z sektora IT. Na południe od Wrocławia rozciągają się Sudety, pasmo górskie o wyjątkowej wartości turystycznej. Podróżowanie po Wrocławiu i Dolnym Śląsku jest znacznie ułatwione, dzięki wielu wypożyczalniom samochodów działającym na tutejszym rynku. Mnogość firm z tego sektora sprawia, że wynajęcie samochodu we Wrocławiu jest możliwe praktycznie od razu po wyjściu z samolotu. Duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami doprowadziła do znacznej obniżki cen dla klientów końcowych. Aby spośród wszystkich ofert na rynku wybrać tę najkorzystniejszą najlepiej jest skorzystać z wygodnej porównywarki. Po podaniu wszystkich niezbędnych danych dotyczących wynajmu otrzymamy czytelne zestawienie ofert wszystkich wypożyczalni. Oprócz tradycyjnych wypożyczalni samochodowych, we Wrocławiu możemy także wynająć elektryczny samochód miejski w systemie Vozilla oraz skorzystać z oferty firmy Traficar wypożyczając samochód na minuty. Oba te sposoby wiążą się jednak z dodatkowymi wymaganiami takimi jak konieczność zainstalowania odpowiedniej aplikacji w telefonie oraz podpięciem karty płatniczej. Samochody wypożyczane w takim trybie nie nadają się także na wypady poza Wrocław.

Przejażdżka po Wrocławiu wynajętym samochodem

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu jest doskonale skomunikowany z centrum miasta. Droga dojazdowa dzięki remontowi przed Euro 2012 została poszerzona do dwóch pasów w obie strony. Wybudowano także nowy terminal mogący obsłużyć ponad 3 miliony pasażerów rocznie. Dojazd samochodem z okolic lotniska do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zajmuje niecałe 5 minut, zaś do ścisłego centrum miasta około 20 minut. Tyle właśnie dzieli nas od niepowtarzalnego klimatu wrocławskiej starówki, a głównie jej najstarszej części, czyli Ostrowa Tumskiego wraz z gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela z przełomu XIII i XIV wieku. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można oglądać piękną panoramę Wrocławia. Ale tarasów widokowych jest więcej. Równie ciekawy widok na całe miasto rozpościera się z wieży Kościoła Garnizonowego przy rynku oraz oczywiście z punktu widokowego ulokowanego na 49 piętrze Sky Tower, najwyższego mieszkalnego budynku w Polsce.

Wypożyczając samochód we Wrocławiu w celach turystycznych nie możemy także zapomnieć o historycznym rynku. W bezpośredniej okolicy ratusza nie ma wielu miejsc parkingowych. Znajdziemy je za to 6 minut drogi spacerem od rynku. Pod wybudowanym niedawno Narodowym Forum Muzyki, czyli nowoczesnym kompleksem sal koncertowych, zlokalizowany jest bowiem parking na 700 samochodów. Zostawiając tam wypożyczony samochód możemy spacerem zwiedzić starówkę, okolice Uniwersytetu, Operę czy też odpocząć w pobliżu dawnej fosy miejskiej. Warto również udać się na zachodnie krańce miasta, gdzie znajduje się ogród zoologiczny, zabytkowy Pawilon Czterech Kopuł z pergolą i największą fontanną multimedialną w Polsce oraz zabytkowa Hala Stulecia wzniesiona według projektu Maxa Berga i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie okolic Wrocławia wynajętym samochodem

Wypożyczenie samochodu we Wrocławiu jest najlepszym wstępem do efektownej wycieczki po zabytkach i ciekawych miejscach na terenie całego Dolnego Śląska. Warto chociażby odwiedzić XVII wieczną twierdzę obronną w Kłodzku czy Walimskie Sztolnie będące częścią kompleksu Riese znanego z historii drugiej wojny światowej. Oprócz miłośników historii odnajdą się również tutaj amatorzy niezwykłych widoków. Wypożyczając samochód we Wrocławiu możemy dotrzeć na przykład do wygasłego wulkanu w Ostrzycy sięgającego ponad 500 m n.p.m., lub na górę Ślężę (718 m n.p.m.) będącą w przeszłości świętą górą pogańskich plemion zamieszkujących okoliczne tereny. Nieco dalej znajdują się Góry Sowie i Stołowe, które również zapewniają niezapomniane widoki i atrakcje. Wypożyczając samochód we Wrocławiu jesteśmy w stanie dotrzeć w rejony górskie w około 2 godziny jazdy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji przekroczyć granicę i odwiedzić naszych południowych sąsiadów, Czechów. Tutaj również nie będziemy się nudzić. Ceny za wypożyczenie samochodu we Wrocławiu są na tyle atrakcyjne, że bez problemu możemy wypożyczyć auto na kilka dni i nie uszczuplając zbytnio naszego budżetu zwiedzić Wrocław oraz cały Dolny Śląsk.