Wypożyczalnia Samochodów Poznań

Wpisz dane podróży i oszczędzaj do 60% na wynajmie aut. Ceny od 5zł za dzieńGwarancja najniższej ceny
Bezpłatna zmiana rezerwacji
Brak dodatkowych opłat
Największy wybór aut

Porównujemy dla Państwa oferty ponad 1040 wypożyczalni z całego świata

Wypożyczalnia Samochodów Poznań

Informacje, wynajem samochodu Poznań

Poznań uznawany jest za stolicę Wielkopolski. Zarówno historycznie jak i współcześnie, gdyż dziś miasto to jest siedzibą władz województwa wielkopolskiego. Poznań jest również jednym z największych polskich ośrodków miejskich. Obecna liczba ludności przekroczyła już pół miliona osób. Jest to również jeden z większych ośrodków gospodarczych. Położony jest bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Warszawę z Berlinem. Duży wpływ na gospodarczy potencjał stolicy Wielkopolski ma również obecność międzynarodowego portu lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, który jest jednym najstarszych i jednocześnie największych lotnisk w Polsce. Wszystkie te czynniki miały wpływ na to, że właśnie w Poznaniu powstało pierwsze i największe centrum wystawiennicze w Polsce - Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Tanie wynajęcie samochodu Poznań

Ale Poznań to nie tylko transport, biznes i gospodarka. To również ważny ośrodek akademicki, baza turystyczna oraz atrakcyjna okolica warta odwiedzenia. Poznawanie wszystkich walorów turystycznych Poznania i okolic przychodzi o wiele łatwiej gdy korzystamy z wypożyczalni samochodów. Są one ulokowane w bezpośredniej bliskości lotniska i mocno konkurują ze sobą cenami. Dzięki temu wypożyczenie samochodu w Poznaniu jest łatwe i tanie. Aby wybrać najlepszą ofertę warto skorzystać z wygodnej porównywarki cen wypożyczenia samochodu. Jest to rozwiązanie wygodne oraz pozwalające na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Po podaniu wszystkich parametrów takich jak okres wynajmu czy rodzaj samochodu otrzymamy od razu oferty wszystkich wypożyczalni i będziemy mogli wybrać najbardziej dla nas atrakcyjną.

Przejażdżka po Poznaniu wynajętym samochodem

Centrum miasta oddalone jest od lotniska o około 10 kilometrów. W normalnych warunkach drogowych dotarcie samochodem w okolice rynku nie powinno zająć nam więcej niż pół godziny. A o tym, że poznańska starówkę warto odwiedzić nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To właśnie tutaj, na ratuszowej wieży, od wielu lat codziennie w południe bodą się dwa słynne koziołki. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Poznania, związana dodatkowo z jedną z miejskich legend. Oprócz ratusza z tykającymi koziołkami odnajdziemy także na rynku wiele innych ciekawych budowli, głównie reprezentujących renesansowy styl architektury. Najstarszą częścią miasta jest, podobnie jak we Wrocławiu, Ostrów Tumski. To właśnie tutaj znajduje się słynna katedra, która jest miejscem pochówku dawnych władców Polski. Istnieją również źródła mówiące o tym, że to właśnie w tej katedrze dokonano chrztu Polski. Wypożyczając samochód w Poznaniu i parkując go w okolicy starówki, możemy spędzić wiele wspaniałych godzin na pieszym zwiedzaniu tego urokliwego miejsca pełnego zabytków.

Lecz Poznań to nie tylko zabytki. W mieście tym mamy sporo możliwości do relaksu i obcowania z naturą. Wypożyczając samochód w Poznaniu, możemy zaraz po zwiedzeniu zabytkowej starówki udać się na wycieczkę nad Jezioro Maltańskie lub do Parku Cytadela. Jeśli lubimy nieco bardziej egzotyczne klimaty możemy również odwiedzić palmiarnię z wieloma roślinami z różnych zakątków świata oraz nowe Zoo. Wypożyczając samochód w Poznaniu możemy zwiedzić wszystkie te miejsca nawet w jeden dzień.

Zwiedzanie okolic Poznania wynajętym samochodem

Jeśli wypożyczymy samochodu w Poznaniu i mamy nieco więcej wolnego czasu to możemy zdecydować się na turystyczny wypad poza granice miasta. Położenie geograficzne Poznania oraz rozbudowana siatka dróg ekspresowych sprawia, że z okolic portu lotniczego Poznań-Ławica możemy szybko dotrzeć nad morze lub nawet do Berlina czy Wrocławia. Nieco bliżej możemy odwiedzić Sanktuarium Licheńskie znajdujące się pod Koninem. Jest to obecnie największy kościół w Polsce. Nieco dalej, bo w okolicach Gniezna znajduje się również bardzo ważne dla historii Polski Muzeum Archeologiczne w Biskupinie gdzie znajdziemy bogate ślady osadnictwa z okresu od epoki kamienia aż po średniowiecze. Stolica Wielkopolski jest również otoczona wieloma parkami krajobrazowymi do których możemy dojechać wypożyczając samochód w Poznaniu. Mowa tu chociażby o Sierakowskim Parku Krajobrazowym położonym na obu brzegach Warty, czy też o Przemęckim Parku Krajobrazowym położonym na granicy województwa Lubuskiego i Wielkopolskiego. Park ten charakteryzuje się wieloma jeziorami chętnie odwiedzanymi przez turystów. Wszystkie te atrakcje turystyczne dostępne są o kilka godzin jazdy od stolicy Wielkopolski, o ile oczywiście zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu w Poznaniu.